Jesteś tutaj

Advertisement

Polacy gotowi na nowatorskie rozwiązania płatnicze

Liczba terminali i kart płatniczych oraz wartość i liczba transakcji bezgotówkowych w Polsce dynamicznie rosną. Polska jest również w światowej czołówce pod względem liczby kart zbliżeniowych i terminali, które takie transakcje obsługują. Polacy wykonują również rekordową liczbę transakcji zbliżeniowych. Tendencje te tworzą idealne warunki do wprowadzania nowatorskich rozwiązań płatniczych.

Polscy przedsiębiorcy jako nieliczni w świecie mają możliwość przyjmowania płatności bezgotówkowych na smartfonach. Mobilność, wygoda i powszechne płatności bezgotówkowe – to myśl przewodnia kampanii prowadzonej przez Polskie ePłatności, promującej SoftPOS. SoftPOS to aplikacja na telefon, która umożliwia bezpieczne przyjmowanie płatności bezgotówkowych w technologii zbliżeniowej bez żadnych dodatkowych urządzeń – wystarczy tylko smartfon. W ramach Programu Polska Bezgotówkowa przedsiębiorca może otrzymać do 3 terminali i przyjmować płatności bez żadnych kosztów przez 12 miesięcy. Oprócz tradycyjnych wielofunkcyjnych terminali przedsiębiorcy mogą korzystać alternatywnie z mPOS-ów oraz SoftPOS-ów. Te ostatnie oferowane są jak na razie przez jednego procesora: Polskie ePłatności S.A., który nieodpłatnie udostępnia również smartfony.

 

Kategoria: 

Podobne artykuły

Sieć stacji paliw Orlen testuje rozwiązanie polegające na płatnościach przy pomocy telefonu komórkowego – Orlen Pay. W tej chwili trwają testy z udziałem pracowników stacji paliw. Docelowo system płatności ma obowiązywać we wszystkich obiektach sieci.

W wyniku cyfrowej rewolucji postrzeganie przez klienta procesu płatności zmienia się. Handlowcy mogą bez ograniczeń sprzedawać konsumentom wybrane przez nich usługi i produkty w dowolnym czasie. Coraz częściej transakcje płatnicze są zautomatyzowane i przejrzyste, a klient nie musi martwić się, w jaki sposób zapłaci za usługę.

X