Jesteś tutaj

Hermesy rozdane!

11 maja w Poznaniu odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń w branży FMCG i HoReCa w tym roku – XIX Wiosenne Ogólnopolskie Spotkanie Producentów oraz Handlowców tych branż.

Naszą Galę zaszczyciły swoją obecnością wybitne osobowości świata handlu, przedstawiciele wiodących zagranicznych i krajowych firm z branży FMCG: producenci, sieci handlowe, dystrybutorzy, reprezentanci handlu niezależnego, a także osoby związane z branżą HoReCa. Nie zabrakło także przedstawicieli organizacji zrzeszających handlowców. Tradycją jest już obecność na Gali dyplomatów i przedstawicieli organizacji rządowych Państw, z którymi współpracują producenci i sieci handlowe w Polsce – w tym roku gościliśmy panią Betty Ho z Hong Kong Economic and Trade Office. Swój wykład wygłosił również pan Maciej Wilk, dyrektor warszawskiego biura Hong Kong Trade Development Council, który  wystąpił z krótką prezentację zatytułowaną „Hongkong bramą na rynki azjatyckie” . Na Gali pojawił się z również Robert Makłowicz, polski dziennikarz, pisarz, publicysta, krytyk kulinarny i podróżnik, który opowiadał o daniach lokalnych. Odbył się również panel dyskusyjny, w którym wzięli udział szefowie kuchni. Jednak najważniejszym punktem wieczoru było wręczenie prestiżowych statuetek Hermesów najlepszym handlowcom i przedstawicielom branży HoReCa. Hermes jest od początku wybierany głosem niezależnej kapituły, reprezentuje opinię środowiska, wybitnych przedstawicieli obu branż. Nagroda nie jest uzależniona od jakichkolwiek opłat i licencji, a jej laureatami zostają wybitni managerowie, zarządzający dużymi i małymi przedsiębiorstwami handlowymi i gastronomicznymi.  W tym roku po raz pierwszy kapitułę „Poradnika Handlowca” wsparły głosy producentów świata FMCG, którzy w anonimowych ankietach, pomogli nam w wyborze laureata kategorii „sieciowy handel detaliczny”. Za oddane głosy bardzo dziękujemy. Wzruszające w tym roku były przemówienia przedstawicieli handlu tradycyjnego – w szczególności pani Bożeny Lemierskiej, która w kilku słowach wyraziła ogromną wdzięczność Wydawcy i zespołowi Poradnika Handlowca, za wkład we wsparciu właścicieli mniejszych punktów handlowych. Wydawca otrzymał okolicznościowe podziękowanie. 

W kategorii Handel detaliczny z tradycjami kapituła przyznała trzy wyróżnienia

Sklep Klimek – z Ożarowa Mazowieckiego

- Sklep „U Bożenki” – z miejscowości Lisów w pobliżu Elbląga

- Spółka Partner

 

W kategorii SIEĆ FRANCZYZOWA statuetkę Hermesa otrzymała sieć

Rabat Detal – nagrodę odebrał  wiceprezes Marek Szybalski

 

W kategorii SIECIOWY HANDEL DETALICZNY – ZA DOBRE PRAKTYKI BIZNESOWE nagrodę otrzymała sieć:

 Piotr i Paweł - nagrodę odbierał: prezes Maciej Stoiński

 

Specjalnego Hermesa „Poradnika Handlowca” otrzymała:

Akademia Umiejętności Eurocash - nagrodę odbierał:  Pedro Martinio, członek zarządu Grupy Eurocash oraz  Agata Wrzecionowska-Dzierba, manager Akademii

 

Specjalnego Hermesa „Poradnika Handlowca” otrzymała :

Carrefour Polska - nagrodę odbierał: Prezes Guillaume de Colonges

 

Kapituła Hermesa „Poradnika Handlowca” postanowiła w tym roku przyznać trzy nagrody w kategorii: OSOBOWOŚĆ HANDLU.

Kazimierz Mars - wiceprezes Lewiatan Małopolska

Leszek Bać - prezes Zarządu Bać Pol i Spar Polska

Kent Fogh Petersen - prezes Netto Polska

 

Galeria: 
Kategoria: 

Podobne artykuły

Dnia 9 maja 2019 r. w Poznaniu odbyło się XXI Wiosenne Ogólnopolskie Spotkanie Czołowych Postaci Świata FMCG i HoReCa. Tegoroczna Gala Poradnika Handlowca i Poradnika Restauratora zgromadziła wszystkich najważniejszych top managerów z branży FMCG oraz HoReCa, reprezentujących zagraniczne i krajowe sieci detaliczne, dystrybutorów, producentów oraz handlowców. Nie zabrakło również uznanych szefów kuchni i właścicieli obiektów gastronomicznych. Ponadto podczas uroczystej gali Poradnik Restauratora obchodził 20. rok działalności w branży HoReCa.

15 maja br. w poznańskim hotelu Sheraton odbyło się XVI Wiosenne Ogólnopolskie Spotkanie Czołowych Postaci Świata FMCG i HoReCa, podczas którego zostały wręczone Statuetki Hermesa „Poradnika Handlowca” i „Poradnika Restauratora”. W tym roku spotkanie dodatkowo związane było z jubileuszem Wydawnictwa Generalczyk, które – jako firma rodzinna – działa na rynku już od 20 lat.

X

Przeczytaj również