Advertisement

POHiD

W dniach 25-27 września 2019 r. odbyła się w Sopocie IX edycja Europejskiego Forum Nowych Idei pod hasłem #CoBędzieJutro? Jaka demokracja, jaki rynek, jaka Europa? W trzecim dniu EFNI miała miejsce debata poświęcona wpływowi technologii 5G na handel detaliczny, w której głos zabrała Prezes POHiD – Renata Juszkiewicz.

18 listopada br. w Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre odbędzie się I Kongres Nowoczesnej Dystrybucji. Kongres to prestiżowe wydarzenie, które skupi w jednym miejscu kadrę zarządzającą sektorów handlu, przetwórstwa i dystrybucji. W Kongresie weźmie udział aż 15 międzynarodowych sieci handlowych, których prezesi, jako prelegenci, wyznaczą strategiczne kierunki działania na najbliższe lata.

Podatek od handlu niesie szereg negatywnych konsekwencji dla branży i polskich konsumentów – twierdzi POHiD.

Dnia 21 czerwca br. w Pałacu Parlamentu w Bukareszcie odbyło się Forum Jednolitego Rynku (Single Market Forum), współorganizowane przez Komisję Europejską i prezydencję rumuńską w Radzie Unii Europejskiej. Single Market Forum to coroczna inicjatywa, w ramach której obywatele, przedsiębiorstwa i decydenci UE monitorują postępy we wdrażaniu polityki jednolitego rynku towarów i usług. Podczas tegorocznej edycji forum wyrazicielem głosu polskiego i europejskiego handlu była Renata Juszkiewicz, prezes zarządu Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, a zarazem wiceprezydent europejskiej organizacji handlowej EuroCommerce z siedzibą w Brukseli.

18 listopada w Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre odbędzie się I Kongres Nowoczesnej Dystrybucji. Kongres to prestiżowe wydarzenie, które skupi w jednym miejscu kadrę zarządzającą sektorów handlu, przetwórstwa i dystrybucji. W Kongresie weźmie udział aż 15 międzynarodowych sieci handlowych, których prezesi, jako prelegenci, wyznaczą strategiczne kierunki działania na najbliższe lata. Obecność ponad 100 kupców największych  sieci handlowych  będzie okazją do rozmów na temat potencjalnej  współpracy. Poradnik Handlowca jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Branża handlowa, reprezentowana przez Polską Organizację Handlu i Dystrybucji, Polską Radę Centrów Handlowych, Krajową Radę Gastronomii i Cateringu oraz Konfederację Lewiatan, przedłożyła Minister Elżbiecie Rafalskiej wspólne stanowisko odnoszące się do nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, zaproponowanej przez NSZZ „Solidarność”.

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji, zrzeszająca największe sieci handlowe w Polsce, z uwagą przyjęła apel premiera Mateusza Morawieckiego, dotyczący sprzedaży i promocji polskich produktów.

Naukowcy, producenci żywności, handlowcy i restauratorzy połączyli siły, aby wspólnie zadbać o lepsze żywienie Polaków. Za cel stawiają sobie optymalizację wartości energetycznej, a w części przypadków także składu żywności produkowanej w Polsce. Wkrótce rozpoczną się prace nad szczegółowymi zaleceniami dla poszczególnych kategorii produktów i kanałów dystrybucji.

W poniedziałek, 20 listopada br., w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie minister cyfryzacji Anna Streżyńska podsumowała osiągnięcia programu „Od papierowej do cyfrowej Polski”. Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji od początku brała aktywny udział w pracach w dwóch obszarach tego projektu: e-faktury i e-paragonu oraz e-ID.

Ukazało się poręczne narzędzie służące do oceny oryginalności produktu i stanu technicznego palet w polu otwartym. Karta Oceny Palet -  składa się ona z kart zielonych dla palet EPAL i EUR/UIC i karty czerwonej wspólnej dla obu typów palet. Najnowsza wersja Kart powstała w wyniku współpracy przedstawicieli użytkowników palet zrzeszonych w ECR Polska – producentów żywności, kosmetyków i chemii gospodarczej, sieci handlowych i operatorów logistycznych, Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji oraz Polskiego Komitetu Narodowego EPAL i Związku Producentów Europalet UIC.

Strony

X